TŘI SESTRY hlásají ¡Svobodu Ředkvičkám! a vypouštějí nový klip

Foto: František Kortmann
Skupina TŘI SESTRY vydává po více jak třech letech nové řadové album. Nazvala ho ¡Svobodu ředkvičkám!. Na pultech a digitálních službách se objeví v pátek 9. listopadu. Sestry už ovšem v předstihu uvedly video k novinkové písni Háskov.

Album s poněkud tajemným názvem ¡Svobodu ředkvičkám! obsahuje 13 původních autorských písní, které skupina nahrála v období od června do srpna tohoto roku ve studiích Sono Nouzov. 

„Svobodu ředkvičkám je pestré a odvážné album. Jsou zde písně divoké i pro Tři sestry netypické, pomalejší až romantické písně,“ popisuje album zpěvák a výhradní autor vybroušených textů Lou Fanánek Hagen a kapelník Magor se připojuje: „Při vynalézání alba jsme se dobře bavili a všichni cítíme, že se ta radost otiskla do celkového výsledku. Věříme, že nahrávka bude radostně úspěšná podobně jako naše oblíbená Lihová škola umění, která vydání Ředkviček předcházela přesně o 15 let a že z desky zbude přinejmenším pár zelených popěvků, která budeme na koncertech hrát i za dalších 15 let, jako v případě Lihovky!“

Skupina TŘI SESTRY zveřejnila těsně před zahájením turné klip k písni Háskov. „Háskov pojednává o nekonečném boji mužů a žen za osobní štěstí v heterosexuálním vztahu,“ míní Fanánek a Magor dodává: „Je to řezanice o partnerském soužití ovlivněném alkoholem. Téma důvěrně blízké mnohým z nás. Ředkvičky v obrazové složce pro nás osvobozují a rozvolňují nejen genderové, sociální či mainstreamové stereotypy, a proto: ¡SVOBODU ŘEDKVIČKÁM!“.

S novým albem vyrážejí TŘI SESTRY na turné s názvem 100 Let Punkové Republiky Radegast Tour 2018, kde s nimi vystoupí slovenská punková legenda, skupina Slobodná Európa.

Vidět a hlavně slyšet je můžete:

  1. 11.   PLZEŇ – DEPO2015

  2. 11.   MOST – Sportovní hala

  3. 11.   BENEŠOV – KD Karlov

  9. 11    LIBEREC – KD Liberec

10. 11.   HAVLÍČKŮV BROD – KD Ostrov

16. 11.   KLADNO – KD Sítná

17. 11.   DĚČÍN – Společenský dům Střelnice

23. 11.   ZLÍN – Masters of Rock Cafe

24. 11.   HRADEC KRÁLOVÉ – KD Střelnice

30. 11.   PROSTĚJOV – Společenský dům

  1. 12.   ČESKÉ BUDĚJOVICE – KD Vltava

Křest nového alba „Svobodu ředkvičkám!“ proběhne na velkém vánočním koncertu v Malé sportovní hale v Praze 22.12.2018.

Komentáře