TOM PETTY zemřel ve věku 66 let na zástavu srdce

Zpěvák a kytarista TOM PETTY patřil k nejvýraznějším postavám amerického rockového písničkářství. Zemřel krátce poté, co s doprovodnou kapelou Heartbreakers dokončil sérii koncertů k čtyřicátému výročí. Zanedlouho by se dožil sedmašedesáti let.

Veřejnost znala hudebníka a herce Toma Pettyho především jako frontmana skupiny Heartbreakers, s níž hrál průběžně od roku 1976. Poslední společné album s nimi vydal v roce 2014 pod názvem Hypnotic Eye. Koncertní turné, které s kapelou zakončil týden před nečekanou smrtí, mělo být jejich závěrečným. V tomto duchu se alespoň muzikant vyjádřil v jednom z nedávných rozhovorů. S hudbou se však rozloučit nechtěl, dokonce plánoval natočit další album.

Připomeňme, že na konci osmdesátých let stál Petty také u zrodu superskupiny Traveling Wilburys, kde se sešel hned s několika hvězdnými kolegy. V kapele působili rovněž George Harrison, Bob Dylan nebo Roy Orbison.

Tom Petty byl trojnásobným držitelem Grammy a od roku 2002 členem rock&rollové Síně slávy. Během své kariéry prodal přes 80 milionů desek.

Zemřel v nemocnici, kam byl převezen v neděli večer se srdečními obtížemi...

Komentáře