THOM ARTWAY proměnil obě nominace na Ceny Anděl

Písničkář Thom Artway proměnil obě nominace na Ceny Anděl 2016, když vyhrál v kategoriích Zpěvák roku a Objev roku. Akademie populární hudby tak ocenila jeho debutové album Hedgehog, které Thomovi již koncem minulého roku vyneslo nominaci na Objev roku v anketě popularity Český slavík 2016.

Thom Artway se stal jedním z nejvýraznějších reprezentantů nastupující vlny mladých hudebníků, kteří reagují na celosvětový zájem o upřímnou a autentickou tvorbu moderních písničkářů. Podobně jako Ed Sheeran, James Bay nebo Hozier cestuje mezi folkem, rockem a popem, působí přirozeně a skromně. Zkušenosti získává buskingem, pouličním hraním, kde je kontakt s publikem bezprostřední a intenzivnější.

Ve známost vešel díky svým hitům I Have No Inspiration a Blind Man. Na albu v duetu Time To Think It Over hostuje držitelka Oscara Markéta Irglová. Jako dalšího hosta si přizval písničkářku Maellu. Album je s jednou výjimkou plně autorské, s některými skladbami Artwayovi vypomohli členové jeho doprovodné kapely Ondřeje Jurásek, František Valena a Martin Hrabal.

 

Komentáře