SUEDE dobývají hitparády s novým albem The Blue Hour

Foto: Dean Chalkley
Jedna z kapel pověstné britpopové čtveřice SUEDE vydala svou osmou studiovou nahrávku The Blue Hour a hned první víkend dobyla britský žebříček nových desek. Na albu se mimo jiné podílela i Pražská filharmonie.

Modrá hodina je denní dobou, kdy se světlo rozplývá a přichází noc,“ záhadně komentuje nahrávku kapela. The Blue Hour je ambiciózní práce, která obsahuje 14 samostatných, ale tematicky provázaných skladeb. SUEDE na nahrávce zkoumají novou hudební půdu a experimentují například se sborovým zpěvem, mluveným slovem nebo strunnými aranžemi. O bohatý a živý zvuk desky se postarala také Pražská filharmonie, která se účastnila nahrávání všech čtrnácti písní. 

I přes novoty, The Blue Hour zachovala zvuk klasických desek SUEDE. Snadno rozpoznatelný hlas frontmana BRETTA ANDERSONA a jeho osobité texty působí silně a sebejistě. Na pestré produkci se podílel i klávesák NEIL CODLING, jehož příchod a následné vydání třetího alba Coming Up v roce 1996 zaznamenaly celosvětový úspěch kapely. 

The Blue Hour uzavírá jakýsi triptych nahrávek, které SUEDE vydali po svém návratu v roce 2010. Předchozí Bloodsports (2013) a Night Thoughts (2016) byly velmi dobře přijaty hudebními kritiky a vrátily kapelu do britského Top 10 žebříčku. Kapela se dala dohromady v Londýně na konci osmdesátých let a vystřelila s debutovým albem Suede (1993), které vyhrálo Mercury Prize a stalo se jedním ze základních pilířů britpopu. 

Komentáře