STORMZY vydal očekávané album Heavy Is the Head

Foto: Heavy Is The Head
Konečně! Britská grime jednička vydala album, na které se těšila nejen Anglie. A STORMZY nezklamal. Na desce Heavy Is the Head dokazuje, že mu koruna krále ostrovního rapu náleží právem

Příběh jedné z nejočekávanějších nahrávek roku 2019 se začal psát už letos na jaře, kdy Stormzy vypustil singl Vossi Bop, a pokračoval v létě na slavném festivalu Glastonbury. „Z vystoupení, které bylo od začátku důležité hlavně symbolicky, udělal Stormzy vystoupení památné, o kterém se bude dlouho mluvit,“ reportovalo z dění na festivalu Aktuálně.cz. Poprvé v historii se headlinerem akce stal britský rapper. Stormzy, jehož během koncertu doprovodil i zpěvák Chris Martin z Coldplay, na legendárním pódiu ve tvaru pyramidy potvrdil, že patří k nejtalentovanějším a nejinspirativnějším interpretům současnosti. „Pro britskou hudbu a popkulturu je dnes stejně důležitý, jako bývali The Beatles nebo The Clash,“ napsal Honza Vedral ve zmíněné reportáži z Glastonbury. Historii už Stormzy přepsal, když s Vossi Bop jako první grime umělec dobyl vrchol britské singlové hitparády.

Jeho první album Gang Signs & Prayer bylo v roce 2018 oceněno na Brit Awards jako nejlepší britské album a Stormzy za něj získal i titul nejlepšího britského interpreta, když pokořil i vysoce favorizovaného Eda Sheerana. Zrzavému kolegovi mimochodem hostuje na letošním No.6 Collaborations Project a pozval si ho i na svou desku. Za debut se dočkal chvály od hudebních publicistů, nominace na prestižní Mercury Prize i ovací posluchačů. O to napínavější bylo čekání na novinku Heavy Is the Head.

Britský The Telegraph kolekci šestnácti skladeb srovnává se zásadními deskami Johna Lennona a Robbieho Williamse, nadšení neskrývají ani další média: „Je to kombinace Stormzyho šarmu a talentu pro vyprávění, díky které může Heavy Is the Head potěšit jak masové publikum, tak ortodoxní grime fanoušky. Je fascinující, že takřka nemožný úkol zvládl,“ chválí Stormzyho vlivný DIY Magazine. Už nyní je zřejmé, že se šestadvacetileté hvězdě podařilo natočit album, které bude jedním z milníků roku 2019. Českému posluchači přijede Stormzy desku představit osobně, 4.3.2020 vystoupí v Malé sportovní hale.

Komentáře