ŠTĚPÁN URBAN, někdejší finalista SuperStar a autor hitů Emmy Drobné, vydává křehké minialbum

Foto: Simon Lovecký
Zpěvák a kytarista Štěpán Urban vydává minialbum Les Fleurs, kterým navazuje na intimní mód svých posledních singlů.

„Rád bych EP prezentoval jako vztah. Od začátku až do konce. Vypráví o touze milovat a být milován,“ popisuje svoje nejnovější dílo Štěpán Urban. „První polovina je o naivitě a hledání citů, které člověk rád opětuje. Druhá část pak o pádu, který může nastat, pokud lásce nevěnujeme dost a sami se v ní ztrácíme,“ zpovídá se.


Zpěvák a autor hudby i textu v jedné osobě na skladbách spolupracoval s mladým producentem Vincentem Stránským. „Pracovali jsme u něj doma v pokojovém studiu. Neměli jsme v podstatě žádný referenční zvuk, od kterého bychom se chtěli takříkajíc odpíchnout. Vše jsme nechali až na proces nahrávání. Přinesl jsem texty a počáteční melodii a pak jsme tento materiál společně dotvářeli. Řídili jsme se pouze pocity a snahou vyprodukovat písně tak, aby zachytily co nejvíc emocí,“ popisuje pracovní proces a vznik písní Urban.


Na písni Bílé šaty se pěvecky i produkčně podílel Thom Artway. K titulní skladbě pak Štěpán Urban přizval hudebníka Františka Brůžu. Posledním ze spolupracovníků, který zanechal znatelný otisk na minialbu, byl Oliver William Quinn, jenž nahrál kytary do skladby Jiná místa a také vytvořil grafiku EP souznící s jeho názvem, obsahem a náladou. „Většinu textů jsem napsal na jaře minulého roku, proto i ten název. Také samotná energie skladeb mi připomíná jarní louky v době rozkvětu,“ přemítá Štěpán Urban.

Třiadvacetiletý absolvent umělecko-manažerské školy se hudbě aktivně věnuje přes deset let. V roce 2015 se umístil v pěvecké soutěži SuperStar na druhém místě za Emmou Drobnou, kterou v následujících dvou letech doprovázel na kytaru. Posléze se začal soustředit výhradně na vlastní tvorbu a vydal singly Candy, Postel. Tokio, Změnila svět ad. Spolu s Emmou Drobnou napsal mj. hit Yeah, Baby! na její loňské album Better Like This.

EP Les Fleurs k poslechu zde.

Komentáře