PRINCEZNA ZAKLETÁ V ČASE má soundtrack. Hudba k nové české fantasy právě vychází

Foto: David Pařík
Novou českou fantasy pohádku Princezna zakletá v čase doprovází soundtrack s hudbou Lukáše Daniela Paříka. Nechybí na něm ani highlight Tam za řekou v podání Terezy Maškové, který se na YouTube blíží k hranici jednoho milionu zhlédnutí.

Hudba je jednou z nosných částí úspěšného filmu. To se potvrdilo i u nové české fantasy pohádky Princezna zakletá v čase režiséra Petra Kubíka, která měla v září premiéru v našich kinech. Autorem hudby je spoluscénárista filmu Lukáš Daniel Pařík, úspěšný autor, který před pár lety vstoupil na hudební scénu vlastním symfonicko-rockovým muzikálem. Stejně jako u celé řady dalších členů realizačního týmu byla Princezna zakletá v čase jeho debutem v oblasti celovečerního filmu.

Soundtrack s epickými orchestrálními kousky, jaké známe spíše ze zahraničních produkcí, obsahuje i aktuálně virální píseň Tam za řekou, která ve filmu zní v podání držitelky Českého lva Elišky Křenkové. Verzi pro česká rádia nazpívala „československá superstar“ Tereza Mašková v doprovodu hereckého obsazení pohádky: Marka Lambory, Natálie Germáni, Jana Révaie a dalších.

„Stejně jako u příběhu, i u hudby jsme chtěli udělat krok vpřed a nemít ve filmu jen prvoplánově sladké, klasicky pohádkové melodie. Rozhodl jsem se proto přistoupit k temnému orchestru, výrazným partům violoncell, mužským sborům a k ohromnému spektru bicích nástrojů, jaké můžeme najít třeba u Hanse Zimmera,“ říká Lukáš D. Pařík.

Komentáře