PORTUGAL. THE MAN získali nominaci na Grammy za Feel It Still

Skupina PORTUGAL. THE MAN je nominována na cenu Grammy. Její singl Feel It Still soutěží o titul Nejlepší popový výkon dua či skupiny...

Hoši z Aljašky jsou nezastavitelní. Jejich singl Feel It Still patří k nejpříjemnějším letošním překvapením a podle amerických médií jde dokonce o jeden z nejméně očekávaných hitů roku 2017. Portugal. The Man s písničkou zlomili rekord v počtu prvních míst v americké alternativní hitparádě, z tabulek vymazali kapelu Muse, která s Madness udržela nejvyšší příčku devatenáct týdnů. Píseň Feel It Still se dokonce několikrát stala vůbec nejhranější skladbou v Americe, k čemuž ji jistě dopomohlo množství rádií napříč různými formáty, která ji podporovala. A daří se jí i v Evropě.

Singl, který je platinový hned v devíti zemích světa, pochází z osmé studiové desky indie popové formace. Album Woodstock se přitom nerodilo snadno. Kapela ho zkoušela natočit ve svém novém domově v Portlandu, kam před lety přesídlila, ale s výsledkem nebyla spokojená. Rozuzlení přinesl až prázdninový návrat na Aljašku.

Připomeňme, že Grammy se budou rozdávat na konci ledna v New Yorku, moderovat je bude britský komik James Corden a Portugal. The Man se o vítězství poperou s Chainsmokers a Coldplay, Imagine Dragons, dvojicí Zedd & Alessia Cara a trojlístkem Luis Fonsi, Daddy Yankee, Justin Bieber, jehož Despacito je favoritem této kategorie.

Album Woodstock v digitálních službách zde.

 

Komentáře