PORTUGAL. THE MAN si převzali Grammy za Feel It Still

Skupina PORTUGAL. THE MAN má první Grammy. Cenu si převzala za skladbu Feel It Sill, se kterou uspěla v kategorii Nejlepší popový výkon dua či skupiny. Porazila přitom silnou konkurenci, nominovaní byli třeba Chainsmokers s Coldplay, Imagine Dragons nebo trojlístek Luis Fonsi, Daddy Yankee a Justin Bieber, jehož Despacito bylo favoritem této kategorie.

Až do vydání loňského alba Woodstock, které je mimochodem už osmou položkou v diskografii Portugal. The Man, byla tahle svérázná parta považována za alternativní. Vnímání posluchačů a hlavně médií změnil až singl Feel It Still, jenž se stal jedním z největších hitů roku 2017. Písnička pronikla i do hitových rádií, což ji obratem katapultovalo na vrchol přehledu nejhranějších skladeb v Americe. Výrazně jí pomohlo množství stanic napříč formáty. Ocitla se v playlistech alternativněji laděných i vysloveně komerčních rádií a na první příčce se udržela několik týdnů. Mimochodem, nyní se na vrchol vrátila a pozici drží už třetí týden v řadě.

V druhé půlce roku singl Feel It Still bodoval i v Evropě, aktuálně je píseň pátou nejhranější v kontinentálním éteru. A například na Slovensku je během několika týdnů podruhé první! Nahrávka je třikrát platinová v Kanadě a dvakrát v Austrálii, platinový certifikát obdržela v USA, Francii, Irsku, Norsku, Rusku, Švédsku nebo Švýcarsku, zlatý navíc v Rakousku, Belgii, Německu, Finsku, Itálii, Polsku, Portugalsku, Španělsku atd.

Portugal. The Man jsou na vrcholu popularity a je dobře, že v takové chvíli vystoupí v Čechách. Na konci června budou jednou z hlavních atrakcí festivalu Aerodrome v Panenském Týnci!

Album Woodstock v digitálních službách - zde.

Komentáře