Naďa Válová a Bára Basiková představují společný klip a vyjíždějí na Štastné turné

Foto: Lenka Hatasová
Zpěvačky Naďa Válová a Bára Basiková navazují na vloni započatou spolupráci společnými koncerty. Šťastné turné startuje 9. března. Ještě před ním vznikl klip k písni Černá.

Bára Basiková vloni produkovala debutové album Černá Nadi Válové, na kterém šansoniérka dostala možnost předvést svoje výjimečné pěvecké schopnosti v písních s texty Michala Horáčka. Na studiovou práci nyní navazují Štastným turné. “Naďa mě nesmírně zaujala, a proto naše spolupráce po vydání jejího alba nekončí, naopak... Naše hudební cítění a vnímání je velmi podobné, máme stejný hudební vkus, názory, představy. A naše hlasy jdou hezky k sobě, tak jsme si vymyslely společné turné,” vysvětluje Bára Basiková.

Obě zpěvačky se představí v samostatných blocích se svým “best of”, takže Bára Basiková provede třeba i hity ze začátku 90. let Veni Domine a Souměrná a highlights z muzikálů Jesus Christ Superstar a Johanka z Arku. Naďa Válová také vybrala náročné pěvecké party, například Mamá, Jednoho dne se vrátíš a samozřejmě skladby z jejího alba Černá. Společně pak v průběhu 90 minutového koncertu zazpívají několik duetů.

Šťastné turné avizuje klip k titulové písni z albového debutu. K natáčení Naďa Válová kromě producentky Báry Basikové přizvala autora textu Michala Horáčka, hereckou legenda Zdenku Procházkovou a šansoniérku, moderátorku a kmotru svého alba Ester Kočičkovou a další. “Klip je koncipovaný jako defilé ‘černých’ zaměstnání, ve smyslu ‘někdo to dělat musí a je jedno kdo’. Reflektuje tak trochu i můj dosavadní život, dobu, než jsem se mohla začít živit pouze zpíváním,” vysvětluje Naďa Válová.

Album Černá na digitálních službách: https://WMCZ.lnk.to/Cerna

Šťastné turné:

9. 3. Jaroměř - Nároďák
10. 3. Příbram - Estrádní sál
11. 3. Podbořany - kino
12. 3. Poděbrady - Divadlo Na kovárně
13. 3. Jemnice - kino
14. 3. Varnsdorf - KD Lidová zahrada
29. 3. Veselí nad Moravou - kino Morava
6. 4. Litoměřice -  Divadlo K. H. Máchy
7. 4. Vimperk - KD Cihelna
11. 4. Ločenice - KD
12. 4. Stará Huť - KD
20. 4. Jilemnice - KD
21. 4. Plasy - PKS Bio Střela
22. 4. Šternberk - KD
23. 4. Veselí nad Lužnicí - KD
26. 4. Valašské Klobouky - KS
14. 5. Jablonec nad Nisou - Městské divadlo
18. 5. Broumov - KD Střelnice
19. 5. Horaždovice - KD

Komentáře