NICK CAVE vydal rekapitulační desku Lovely Creatures

Foto: Bleddyn_Butcher
Hudebník NICK CAVE právě vydal album Lovely Creatures. Rekapituluje na něm své roky s The Bad Seeds. Deska s podtitulem The Best Of 1984-2014 obsahuje vše zásadní a je k dispozici hned v několika formátech.

Zpěvák, skladatel, multiinstrumentalista, herec, scénárista a spisovatel v jedné osobě, to je Nick Cave. Seskupení The Bad Seeds založil v roce 1983 na troskách kapely The Birthday Party a sešel se v něm třeba s multiinstrumentalistou Mickem Harveym nebo kytaristou Blixou Bargeldem. Skupina je dnes považována za jednu z nejoriginálnějších post-punkových a alternativně rockových kapel, velké oblibě se těší také u nás. Svědčí o tom i prodej vstupenek na podzimní koncert v Praze, lístky do O2 Arény na 26.10.2017 mizí z předprodeje opravdu rychle. Rockový šansoniér k nám dorazí s deskou, která mapuje úctyhodnou kariéru jeho souboru Nick Cave and The Bad Seeds a nabízí výběr nejdůležitějších studiových nahrávek v různých variantách doplněných živými záznamy i dalšími memorabiliemi.

Lovely Creatures vychází v základních verzích 2CD a 3LP, dále jako 3CD+DVD a 3CD+DVD+kniha a pochopitelně též digitálně. Lahůdkou pro skutečné příznivce muzikanta s temnou duší budiž nejbohatší verze s publikací, která čítá 256 stran a obsahuje osobní fotografie členů kapely, různé reprodukce nebo zpěvákovy ilustrace.

 

Komentáře