Matej Smutný vydává debutové EP ve znamení vztahů a cestování – Van Stories

Slovenský zpěvák a multiinstrumentalista Matej Smutný vydává svoje debutové EP. Matej nejčastěji nachází inspiraci pro své písně na cestách dodávkou. Odtud vznikl název EP Van Stories.

Van Stories je složené ze čtyř skladeb, kde každá představuje něco, co je podle autora nedílnou součástí každého vztahu. Jsou jimi radost (Elixir), smutek (Kitchen Dance), odhodlání (Fairytale) a závislost (Psycho Love). „Už jsem si zvykl na to, že svoje pocity neumím vyjadřovat při běžné komunikaci slovy a spontánně. Všiml jsem si ale, že hudbou je umím popsat velmi dobře, někdy nepřímo, v jinotajích, ale umím!“ dodává zpěvák.

Název alba se odvíjí od Matejovy vášně a tou je cestování. „Nejlepší nápady mě zastihnou vždy v autě a stejně to bylo i se skladbami, které vydávám na EP. Řídím svojí dodávku a najednou mě napadne nádherná melodie, které se neumím zbavit.“ Název Van Stories tedy Příběhy z dodávky celkem přesně popisuje, kde vznikaly základy těchto čtyř skladeb. Ve znamení cestování se nese i další část vzniku celého Van Stories. Matej EP natáčel v průběhu řady uplynulých měsíců na dvou různých kontinentech, což komplikovala i momentální pandemická situace. Ne vždy se tam mohl Matej setkat s producenty s Gilkicker Productions osobně, protože Rikki Scicluna žije na Maltě a Jacob Critch zase v Kanadě. Psycho Love a Fairytale, které vyšly jako singly si našly své posluchače kromě České republiky a Slovenska i například v USA a Velké Británii.

Na nahrávaní se podílela i Matejova kapela v sestavě Martin Bukový, Jozef Smutný, Radovan Oravkin a Samuel Kmotorka.

EP na digitálních službách: https://WMCZ.lnk.to/VanStories

Komentáře