MATT MAESON si výrazně polepšil v rádiovém žebříčku

Foto: Nathaniel Wood
Zpěvák MATT MAESON si výrazně polepšil v přehledu nejhranějších písniček u nás. Jeho singl Cringe je v aktuálním vydání oficiálního IFPI žebříčku na dvacáté čtvrté pozici!

Písničkář, jehož hudební směřování ovlivnila tradiční americká hudba, folk i křesťanský rock, už v dětství hrával v kapele rodičů. Společně objížděli věznice, kde zpívali trestancům a šířili víru. Písně o vykoupení hrával také striptérkám v barech i na srazech motorkářů. Pracoval až dvanáct hodin denně v komunitním centru, později propadl drogám a odešel. Spásu našel na cestách. S kytarou a notebookem najezdil tisíce kilometrů v zaprášeném Hyundai, kterému podle nálady říkal Frank Elantra nebo Carmen Elantra, přespával v něm a skládal vlastní písně. A když je na konci roku 2015 nasdílel na internet, takřka okamžitě se mu ozvali z vydavatelství Neon Gold, které spolupracuje třeba s Charli XCX nebo Ellie Goulding. Loni v létě už mu společnost Communion, za kterou stojí Ben Lovett z Mumford & Sons, uspořádala první oficiální turné po Spojených státech.

Letos v březnu Matt Maeson vydal pozoruhodné EP Who Killed Matt Maeson, na kterém najdete i zmíněný singl Cringe. Tomu se nyní dostává zasloužené pozornosti nejen u nás...

 

Komentáře