MATEJ SMUTNÝ vydal singlový debut Psycho Love

Slovenský hudebník a zpěvák Matej Smutný vydává svůj debutový singl s názvem Psycho Love. Song s masivní produkcí a výraznými vokály je ochutnávkou z připravovaného alba Elixir, které vyjde v průběhu příštího roku. Hudba a text se silným osobním příběhem je autorská. Hudební produkci svěřil zpěvák do rukou anglického producenta z Gilkicker studios na Maltě Rikki Lee Scicluna. Hudbě se Matej věnuje od malička, působí jako hudební pedagog na konzervatoři v Žilině a dlouhodobě spolupracuje s Martinem Harichem. S kapelou Adalbert si zahrál i na jednom z předních evropských festivalů Sziget v Budapešti.

„Ještě nikdy jsem se nesetkal se vztahem, který by nebyl aspoň trochu psycho. Nikdo ale veřejně nepřizná, že v takovém vztahu žije. Proč taky?! O ideálním a harmonickém vztahu se přece vypráví lépe než o tom, že někdy musíte utéct z domu, abyste se vyhnuli další nesmyslné hádce a rozbíjení sklenic... Myslím si, že snad každý pár se v té písničce na chvíli najde,“ představuje námět svého debutového singlu Psycho Love zpěvák, autor textu i hudby Matej Smutný.

Hudebník Matej Smutný, který pochází z Detvy ze středního Slovenska, je v hudbě jako doma už od svých šesti let. Po absolvování Akademie Umění v Banské Bystrici se vydal na profesionální dráhu a zdárně kombinuje ve svém životě klasickou hudbu, kterou vyučuje, se svojí dráhou popového hudebníka a nově i zpěváka. Dlouhodobě spolupracuje se slovenským hudebníkem Martinem Harichem, kterého doprovází v kapele na bicí a příležitostně na basovou kytaru. Společně také připravují hudbu k muzikálu Christmas Carol, který se v současné době připravuje v New Yorku. 

Ke své vznikající autorské tvorbě Matej dodává: „Vystudoval jsem klasickou hudbu a dlouho jsem si říkal, že vytvořit popovou písničku nemůže být přece tak náročné… Ale mýlil jsem se! Nápad, text, hudba, produkce ale hlavně „chytlavost“, kterou popová hudba potřebuje, to mě dohromady trvalo víc než dva roky. Taky jsem pochopil, kolik je za tím vším dřiny a naučil se cenit si práce všech těch lidí, které za písničkou nikdy nikdo nevidí a jsem moc rád, že tyhle lidi kolem sebe nacházím stále víc a víc!“

Singl doprovází videoklip z dílny scénáristy Simona Juhásze a kameramana audiovizuálního studia Môlča Records Robo Bošeľa, který stojí za hudebními klipy například slovenské kapely IMT Smile. Náročné úlohy „psycho“ partnerky se v klipu ujala herečka Ema Paľuchová. Singl Psycho Love vychází 30. září na všech streamovacích službách a na kanálu YouTube proběhne premiéra jeho videoklipu.

Komentáře