LOLLAPALOOZA v Berlíně znovu nabídne skvělou muziku

I letos se na začátku září v Berlíně uskuteční festival LOLLAPALOOZA. Také tentokrát nabídne skvělou muziku.

Festival vznikl v Americe v roce 1991. Založil ho zpěvák Perry Farrell a původně mělo jít o rozlučkové turné jeho kapely Jane’s Addiction. Pozvání tehdy přijali Siouxsie and the Banshees, Nine Inch Nails nebo Body Count. Akce se postupně rozrostla a stal se z ní plnohodnotný putovní festival, který v posledních letech vítá i Evropa. Lollapalooza hostila kapely Coldplay, Muse, Beastie Boys, Depeche Mode, Red Hot Chili Peppers, The Black Keys nebo The Cure, zahráli si na ní také Arctic Monkeys, Eminem, Lady Gaga a Björk. Loni byla hlavní hvězdou berlínské zastávky skupina Radiohead.

V Berlíně se letos festival uskuteční už potřetí. Jeho program je i tentokrát lákavý. Mezi největší atrakce budou jistě patřit Foo Fighters a The XX, těšit se můžete i na London Grammar, Rudimental, Two Door Cinema Club, Metronomy, Django Django nebo The Vaccines. Taneční scénu reprezentují Galantis, Yellow Claw, Oliver Heldens, Thomas Jack a zpěvačka Anne-Marie.

Berlínská Lollapalooza je ideální způsob, jak zakončit letní festivalovou sezónu! Brány areálu Hippodrome de Longchamp se skvělé muzice otevřou o víkendu 9.-10. září...

 

Komentáře