LOLLAPALOOZA v Berlíně znovu hostí velká jména

Co mají společného LIAM GALLAGHER, DUA LIPA, DAVID GUETTA, OFENBACH nebo KRAFTWERK? Představí se v Berlíně na letošním ročníku festivalu Lollapalooza!

Jedna z evropských částí putovního, původně amerického festivalu se už tradičně uskuteční v září v Berlíně. Zatímco loni organizátoři využili dostihové závodiště, letos se jedna z největších kontinentálních hudebních akcí odehraje na olympijském stadionu. O víkendu 8.-9. září se do německé metropole sjedou milovníci jedinečných hudebních zážitků a Lollapalooza jim na závěr léta nabídne skutečné multižánrové obžerství.

Taneční scénu v programu kromě francouzských Ofenbach a Davida Guetty zastupují i Kygo, Nervo či Armin van Buuren, příznivcům dobrého popu zahrají The Weeknd, Dua Lipa, Imagine Dragons, Rag’n’Bone Man nebo již zmíněný někdejší frontman Oasis a alternativně laděné posluchače zase potěší třeba The National, Wolf Alice, písničkář Fink a Wombats. Dá se očekávat, že nezapomenutelným pak pro všechny bez rozdílu bude 3D představení legendárních praotců elektroniky Kraftwerk.

Připomeňme, že festival vznikl v roce 1991 ve Spojených státech, kde ho založil Perry Farrell původně jako rozlučkové turné jeho skupiny Jane’s Addiction. Z převážně rockové záležitosti se postupně stala nadžánrová hudební akce i platforma neziskových a politických uskupení. Lollapalooza hostila například Green Day, Red Hot Chili Peppers, Soundgarden, Nine Inch Nails, Depeche Mode, Coldplay, Muse, Beastie Boys, Radiohead, Foo Fighters, Macklemora a další slavné interprety.

V Berlíně se bude festival konat počtvrté a znovu bude ideálním způsobem, jak zakončit letní festivalovou sezónu!

Komentáře