LIZZO je s osmi nominacemi favoritkou Grammy

Foto: Luke Gilford
Zpěvačka LIZZO je americkou královnou roku 2019. Prožívá báječné období, což stvrdilo vyhlášení nominací na ceny Grammy. Její jméno se na seznamu kandidátů na vítězství objevuje hned osmkrát!

Letošní vyhlašování nominací na americké výroční hudební ceny vejde do dějin. Poprvé v historii se hned dva interpreti ucházejí o sošku ve čtyřech hlavních kategoriích označovaných jako Big Four, tedy Album roku, Nahrávka roku, Skladba roku a Objev roku. Lizzo se v nich o vítězství utká s Billie Eilish. Kromě toho je ve hře o titul ve čtyřech žánrových kategoriích, což z korpulentní zpěvačky a flétnistky tvoří nejúspěšnějšího umělce letošního vyhlašování. Mezi nominovanými je navíc i producent Ricky Reed za práci na jejích skladbách Juice a Tempo. Od roku 2004, kdy se hned desetkrát radoval Kanye West, je to poprvé, co největší počet nominací získal nováček.

Triumf Lizzo je zasloužený. Její singl Truth Hurts se letos hned sedmkrát dostal na první místo amerického singlového žebříčku, čímž Lizzo vyrovnala rekord ustanovený pro rapovou skladbu v ženské interpretaci. Před ní se totéž povedlo pouze dvojici Iggy Azalea a Charli XCX se skladbou Fancy.

Připomeňme, že Lizzo v roce 2019 vydala desku Cuz I Love You a jejím aktuálním singlem je skladba Good As Hell, respektive její nová úprava, v níž hostuje Ariana Grande.

Komentáře