JAYMES YOUNG potěší příznivce intimnějšího popu

Foto: Lexus Gallegos
Zpěvák JAYMES YOUNG nedávno vydal debutové album Feel Something. Kolekci křehkých písní osobně představí také v Praze na koncertě s Oh Wonder.

Ačkoli pochází ze Seattlu, v jeho tvorbě byste rockovou rebélii nebo otisk nevlídné atmosféry deštivého amerického severozápadu hledali marně. Naopak. Jeho nahrávky prostupuje klid a hudba oscilující mezi indie popem a intimní elektronikou je ideálním partnerem k prodlouženým letním večerům a příležitostnému chillování.

Jaymes Young podepsal v roce 2013 smlouvu s vydavatelstvím Atlantic, kde debutoval EP deskou Dark Star. Absolvoval turné s triphopovými London Grammar a písničkářem Vance Joy, jako host se objevil spolu s Birdy ve skladbě I’ll Keep Loving You na desce Listen producenta Davida Guetty. Spolupracoval rovněž s tajemným elektronickým projektem ZHU. Jeho hudební názor ovlivnili kapely jako Radiohead, Coldplay nebo Death Cab For Cutie.

Na albovém debutu Feel Something nabízí talentovaný hudebník intimní písičkářství, sofistikovanou produkci i chytlavé melodie. Jeho singly I’ll Be Good a We Won’t se staly senzací Spotify, když oslovily příznivce jemné folktroniky a posluchače kapel jako Oh Wonder. S nimi ostatně vyrazí na podzimní evropské turné. V pražském Roxy vystoupí 19.11.2017...

Feel Something si lze poslechnout, případně stáhnout zde (Spotify, Apple Stream, Deezer, iTunes atd.).

 

Komentáře