JASNO debutují singlem Pozvedni ruce

Skupina JASNO představuje první oficiální singl Pozvedni ruce. „Skladba představuje jeden ze směrů, kterými bychom se chtěli do budoucna ubírat.“

Písnička o platonické lásce ze supermarketu chce zaujmout energií a chytlavým textem. Pro natáčení samotného videoklipu si kapela vybrala rozhlednu Salaš na Uherskohradišťsku. “Natáčení trvalo dva dlouhé dny. Podzimní počasí nám úplně nepřálo, ale za to jsme si z něj alespoň odvezli několik košíků hub”, komentuje se smíchem bubeník kapely Dominik.

A zpěvák Kuba dodává: “První natáčecí den dostála obloha našeho názvu a bylo opravdu krásně. O to horší probuzení bylo do druhého, zcela mlhavého dne.” Kapela tak nakonec přiznala, že původní pointa klipu musela být zavržená a domyšlená až ve střižně. Jak moc se výsledek povedl se můžete podívat zde: 

Základ skupiny Jasno vzešel z přerovské kapely The Smile. Koncem roku 2016, kdy byla zakonzervována, se Kuba Rýpar s Dominikem Madziou rozhodli pokračovat a učinit tak vzájemné "hudební chemii" zadost. Díky jejich předchozímu působení v kulturním odvětví už nebylo daleko k tomu, aby byl osloven Honza Smola. Do minuty bylo rozhodnuto.

Pozvedni ruce - stahujte a poslouchejte zde.

 

Komentáře