JACK Ü zřejmě nahráli nejlepší skladbu roku 2015!

Foto: Willy T
Aplikace k identifikaci hudebních nahrávek Shazam přišla se zajímavým zjištěním. Podle údajů sesbíraných od uživatelů je skladba Where Are Ü Now projektu Jack Ü jednou z nejsilnějších skladeb roku 2015.

Už v roce 1988 přišli producenti Bill Drummond a Jimmy Cauty s vtipným návodem, jak napsat popový hit. Umělci vystupující pod hlavičkou KLF tehdy sepsali příručku Manuál, v níž detailně popsali, jak je třeba nahrát singl, který má být číslem 1 v hitparádě. Dnešní chytré programy, které dokážou analyzovat miliony vstupů a dat, nabízejí o poznání sofistikovanější metody. Není tajemstvím, že podle záznamů aplikací jako Shazam lze například predikovat úspěšné nahrávky. Aktuální rozbor tvrdí, že singl Where Are Ü Now s hostujícím Justinem Bieberem bude jednou z nejžádanějších skladeb roku 2015. Shazam předpověď doplňuje zajímavým příběhem.

Shazam: http://www.shazam.com/news/the-story-behind-jack-u-and-justin-biebers-where-are-u-now

Připomeňme, že za projektem Jack Ü stojí pánové SKRILLEX a DIPLO, respektovaní hudebníci a elektroničtí pionýři. Původně se domluvili pouze na občasném společném vystupování, nakonec však přichystali celé album. Deska už je k dispozici digitálně, ve fyzické podobě vyjde v polovině roku. Singl Where Are Ü Now patří k nejpřehrávanějším skladbám současnosti, daří se mu i v Čechách a na Slovensku, kde je momentálně třináctou, resp. sedmnáctou nejstreamovanější skladbou.

Komentáře