HUDBA PRAHA & MICHAL AMBROŽ vydávají po devíti letech novinkové album

Foto: Marek Musil
HUDBA PRAHA v čele s MICHALEM AMBROŽEM vydává 19. dubna eponymní studiové album.

Přestože má nahrávka současný zvuk, atmosférou navazuje na to nejlepší z počátků kapely v osmdesátých letech. MICHAL AMBROŽ se na ní vrací ke své písničkářské poloze z roku 1985. "Je to jakoby návrat k hořkosladkému, tzv. fernetovému období z osmdesátých let, podaný současným, moderním soundem," vysvětluje MICHAL AMBROŽ.

Na zvukové podobě se podíleli noví spoluhráči: kytaristé Radovan Jelínek a Michal Pelant, klávesista a kytarista Matěj Belko, kteří kolekci deseti písní zároveň produkovali, a dále baskytarista Jakub Vejnar, bubeník Roman Vícha, saxofonista Jakub Doležal a zpěvačky Tereza Kopáčková, Veronika Vítová a Markéta Foukalová. Osm textů napsal MICHAL AMBROŽ. Zbylé dva pocházejí od Petra Váši a J. H. Krchovského. Role supervizora alba se ujal David Koller. „Práce na albu trvala asi půl roku a David nám ohromně pomohl nejen svými radami, ale i tím, že většina práce se odehrávala v jeho studiích v Mikulově a v Praze v MeetFactory.“

Album vychází jak na CD, tak v podobě barevného vinylu. „Hlavní křest alba se odehraje ve středu 24. dubna v Paláci Akropolis v Praze,“ doplňuje MICHAL AMBROŽ.

Skladatel, textař, zpěvák a kytarista MICHAL AMBROŽ je jednou z nejzásadnějších osobností naší rockové scény, spolu s Davidem Kollerem zakládající člen skupiny Jasná Páka a po ukončení její činnosti zakladatel HUDBY PRAHA. V roce 2016 dal dohromady novou sestavu excelentních mladých muzikantů včetně nepostradatelných dvou zpěvaček.

Komentáře