HARLEJ potřetí vyprodali Lucernu a převzali Zlatou desku

Foto: Josef Beník
Skupině HARLEJ se třetí podzim po sobě podařilo vyprodat Velký sál pražské Lucerny. V průběhu sobotního večera navíc převzala Zlatou desku za prodej alba Harlejland, zavzpomínala na nedávno zesnulého Vladimíra Šafránka a přivítala vzácného hosta.

HARLEJ, který letos na jaře vydal záznam ze svého loňského vystoupení v Lucerně, se vrátil na místo činu. Celý koncert doprovázel jeho hity sborový zpěv narvaného sálu. Tonda Rauer, Tomáš Hrbáček, Martin Kolinss, Milan Hoffman a Libor Fanta během večera zavzpomínali na svého bývalého kolegu, zakládajícího člena skupiny, zpěváka Vladimíra Šafránka, který před měsícem po těžké nemoci zemřel. „Jeho“ píseň Odcházím zazpívala s Tomášem Hrbáčkem Petra Janů, která byla hostem večera.  Dále si spolu dali ještě duet Jedeme dál. Jako další host vystoupil Ota Hereš z Alkeholu s písní Abstinent.  Bouřící Lucerna si vymohla nad plán ještě dva přídavky, které koncert protáhly na bezmála tři hodiny.

Kateřina Králová

HARLEJ patří k nejoblíbenějším domácím rockovým skupinám. Svoji historii píše od roku 1995. V roce 2006 vystřídal Vláďu Šafránka na pozici zpěváka Tomáš Hrbáček. Poslední studiové album vydal vloni na jaře pod titulem Hodný holky zlý kluky chtěj.

Komentáře