ED SHEERAN vydal nové album Equals

Zpěvák ED SHEERAN má nové album. Vydání desky Equals je nepochybně jednou z největších hudebních událostí roku 2021. Zároveň hudebník zveřejňuje videoklip k třetímu oficiálnímu singlu Overpass Graffiti.

Novinka, kterou Sheeran označil symbolem =, zachycuje intimní momenty i události všedního života a slovy oficiální tiskové zprávy „povyšuje univerzální zážitky na vyšší úroveň“. Hudebník se na ploše čtrnácti skladeb vyrovnává se vším, co mu život v posledních čtyřech letech přinesl. „Oženil jsem se, stal se otcem, zažil ztrátu...“, prohlásil ryšavý zpěvák nedávno. „Equals vnímám jako album, na kterém jsem dospěl.“

Zvukově jde o pestrou směs poskládanou z typicky sheeranovských kytarových písniček, pomalých balad i euforických momentů s propracovanými aranžemi. Většinu nových skladeb koprodukoval Fred Gibson známý jako Fred Again a také Johnny McDaid, se kterým Sheeran připravoval přelomovou desku Divide. Mezi dalšími spolupracovníky jsou Steve Mac, písničkář Foy Vance, David Hodges, Andrew Watt, Lou Bell nebo Edův bratr Matthew.

Sheeran kolekci nových písniček napsal v průběhu čtyř let, jež následovaly po vydání předchozí desky Divide. V tomto období rovněž vydal koncepční mixtape No.6 Collaborations Project (2019) s řadou věhlasných hostů (např. Bruno Mars, Stormzy, Eminem, Justin Bieber, Cardi B), absolvoval dlouhé turné s dvěma pražskými zastávkami, oženil se s bývalou spolužačkou Cherry Seaborn a stal se šťastným otcem.

Zopakovat s Equals fenomenální úspěch poslední řadovky bude obtížné. Vždyť album Divide je jednou ze tří nejrychleji se prodávajících desek britské historie s prodejem v prvním týdnu v přepočtu přes 672 tisíc kopií. V Británii jde o pátý nejprodávanější titul nového tisíciletí a připomeňme, že na ostrovech se všech šestnáct písní z desky dostalo ihned po vydání do singlové Top 20. Hudebník si toho byl nejspíš dobře vědom a obě alba od sebe chytře oddělil zmíněným mixtape projektem. Úspěch prvních singlů Bad Habits a Shivers však naznačuje, že to není zcela nemožné...

Komentáře