COLDPLAY odpremiérovali novinku Higher Power ve vesmíru

Skupina COLDPLAY uvedla novinku Higher Power ve velkém stylu. Světovou premiéru si skladba odbyla na mezinárodní vesmírné stanici.

Ještě než se nový singl v pátek krátce po půlnoci britského času objevil v klasické digitální distribuci, přehrál si ji ve vesmíru francouzský astronaut Thomas Pesquet, s nímž se Coldplay v přímém přenosu spojili. Připomeňme, že uvedení singlu předcházela v uplynulých týdnech tajemná hra s inzeráty na rádiovou stanici alienradio.fm a různé zašifrované vzkazy. Zda jde o první ochutnávku z chystané desky, není jasné.

V hymnické písničce, kterou produkoval Max Martin, čtveřice vybízí poslouchače, aby využil svého potenciálu. „Je to jedna velká alegorie,“ prohlásil zpěvák Chris Martin v rozhovoru s francouzským ESA kosmonautem. „Jde o to pokusit se najít astronauta v každém z nás. Člověka, který dokáže dělat velké věci“. Pro pořad Apple Music 1 frontman Coldplay prozradil, že ho píseň napadla na začátku roku 2020 v koupelně u umyvadla a definitivní podobu ji vtiskl s pomocí vypůjčených malých kláves. „Půjčil jsem si je od známého mého kamaráda, protože tam, kde jsme byli ubytovaní, nebyl klavír,“ řekl.

V příštích dnech Coldplay písničku představí při udílení cen Brit Awards, v pořadu American Pop Idol a také na pódiu slavného festivalu Glastonbury. Ten se letos uskuteční bez diváků, zájemci si však mohou pořídit vstupenky na livestream, jenž proběhne 22.5.2021...

Komentáře