ČECHOMOR uzavírá další úspěšnou etapu vydáním 4CD boxu Nadechnutí Komplet

Foto: Jan Kořistka
Skupina Čechomor uzavírá další úspěšnou etapu limitovanou edicí boxu 4CD Nadechnutí Komplet.

Čechomor kompletuje všechny nahrávky Nadechnutí – Nadechnutí, Nadechnutí jinak a Nadechnutí živě - s bonusovým CD Nadechnutí akusticky obsahujícím vybrané písně nahrané v akustické podobě během nedobrovolné „koronavirové“ odstávky od živých produkcí. Stává se tak vlastně dobovým dokumentem. Jako rarita jsou na čtvrté album přidány některé písně v prapůvodní „demo“ podobě. 

„Nadechnutí akusticky je deska, na které jsme ukázali, jak celý projekt vznikal a kam až se dostal,“ popisuje František Černý a Karel Holas připojuje: „V Nadechnutí komplet najdete projekt v několika polohách, ta akustická byla jediná, která nám chyběla. Záměr natočit i akustickou verzi jsme měli hned na začátku, ale dostali jsme se k tomu až na konci.“

Nadechnutí patří podobně jako Proměny k zásadním albům skupiny. Za jeho prodej převzala Zlatou a Platinovou desku. V létě je možné vidět Čechomor naživo v rámci Kooperativa tour. Již nyní nabízí kapela ochutnávku, a to v podobě klipu k písni Kdyby mně tak bylo – akusticky.

Čechomor akusticky – Kooperativa tour:

2. 7. Olomouc
3. 7. Kyjov
4. 7. Hulín
5. 7. Česká Skalice
9. 7. Slaný
10. 7. Strakonice
11. 7. Borovany
16. 7. Kolín
17. 7. Děčín
18. 7. Klášterec nad Ohří
24. 7. Cheb
25. 7. Klatovy
30. 7. Valašské Meziříčí
31. 7. Znojmo

Komentáře